Mitsubishi Electric DeLclima’nın Adını MELCO Hydronics and IT Cooling Şeklinde Değiştirdi

Küresel ısıtma ve soğutma segmenti ve Mitsubishi Electric markası daha da güçlenecek

Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO: 6503) bugün 24 Şubat’ta hisselerinin tamamını satın aldığı DeLclima S.p.A.’nın unvanının 5 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere MELCO Hydronics & IT Cooling S.p.A. şeklinde değiştirildiğini açıkladı.

Şirketin misyonunu açıkça beyan eden unvan değişikliğiyle, şirketin Mitsubishi Electric’in ayrılmaz ve önemli bir parçası haline geldiği çalışanlara, müşterilere ve tedarikçilere açıklanmaktadır. Mitsubishi Electric, hızla sinerjileri gerçekleştirmeyi ve ticari ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) segmentini küresel olarak güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

DeLclima’nın satın alınması, Mitsubishi Electric’in soğutucu1 sektörüne tam anlamıyla girişini temsil etmektedir şirketin portföyünü genişletmesinin ve dolayısıyla da sürekli büyüme kaydetmesini ve pazardaki varlığını güçlendirmesini mümkün kılacaktır. Söz konusu işlem, Mitsubishi Electric’in önümüzdeki yıllarda iş uygulamalarını daha da fazla etkilemesi beklenen çevresel düzenlemelere (F- Gazı yönetmelikleri2) uygun şekilde karşılık vermesine imkan tanıyacaktır.

Mitsubishi Electric ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sistemleri alanında Japonya, Avrupa, Kuzey Amerika, Çin, Güneydoğu Asya, Hindistan ve Avustralya gibi pazarlarda varlık gösteren küresel bir oyuncudur. Özellikle Avrupa Japonya’nın ardından ikinci önemli pazar konumundadır. Avrupa iklimlendirme pazarı olgunlaşırken, pazardaki oyuncuların enerji tasarruflu ürünler gibi katma değerli ürünler sunması ve aynı zamanda çevresel düzenlemelere uymaları gerekmektedir ve bu çerçevede, Mitsubishi Electric bölgedeki faaliyetlerini binalar için çoklu iklimlendirmenin yanı sıra oda ve paket tip iklimlendirme sistemlerine odaklanarak büyütmektedir.

MELCO Hydronics & IT Cooling S.p.A. Hakkında (önceki unvanı: DeLclima S.p.A.)

29 Aralık 2009 tarihinde kurulan DeLclima, endüstriyel ve IT kullanımına yönelik soğutma ekipmanları ile ticari HVAC ekipmanlarının tasarımı, üretimi ve satışı ile ilgili faaliyetlerde bulunmaktadır. DeLclima’nın iştirakleri arasında yer alan Climaveneta S.p.A. ve RC Group S.p.A. unvanlı şirketlerin güçlü yönleri aşağıda sıralanmıştır:

• Climaveneta S.p.A.
– Avrupa’da lider pazar payı ve soğutucu sektöründe üstün kalite ve müşteri güveniyle desteklenen güçlü marka;
– Enerji tasarrufu ve düşük gürültü teknolojisi ile ürün özelleştirmeye ve hızlı teslimata imkan tanıyan üstün geliştirme ve tasarım ile etkili üretim kabiliyeti ve
– HVAC cihazının uzaktan izlenmesi gibi sistem-çözüm özellikleri.

• RC Group S.p.A.
– Grubun başlıca faaliyet alanlarından biri olan sunucu odaları dahil olmak üzere özel iklimlendirme uygulamalarında uzmanlık.

1Soğutucular bir devre sisteminde (su gibi) bir ısıtma aracından faydalanarak herhangi bir nesnenin ısısını muhafaza ederler ve temelde binalar ve fabrikalar gibi büyük tesislerde uygulanan merkezi iklimlendirme sistemlerinin genel adı olarak bilinirler.
2Avrupa’da yürürlükte bulunan düzenlemeler çerçevesinde bir tür sera gazı olan Freon gazı için toplam emisyonların 2030’a kadar aşamalı olarak azaltılması gerekmektedir.

Mitsubishi Electric Corporation Hakkında

Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO: 6503), güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretmekte 90 yılı aşkın tecrübeye sahiptir ve bilgi işlem ve iletişim sistemleri, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektronik cihazları, sanayi teknolojileri, enerji, nakliye ve inşaat makinelerinde kullanılan elektrikli ve elektronik donanımlar üretimi, pazarlaması ve satışında dünyadaki ileri gelen markalardan biri olarak kabul edilmektedir. Mitsubishi Electric, kurumsal ilkesi “Changes for the Better” ve çevre ilkesi “Eco Changes” doğrultusunda küresel ve önde gelen çevre dostu bir şirket olmak ve toplumu teknolojileriyle zenginleştirmeyi hedeflemektedir. Şirket 31 Mart 2015’te sona eren mali yılda 4,323.0 milyar yen (36.0 milyar US$ *) konsolide grup satışı gerçekleştirdi. Ayrıntılı bilgi için bkz.: http://www.MitsubishiElectric.com * Tokyo Döviz Borsasının 31 Mart 2015’te ilan ettiği 1 USD = 120 Yen kambiyo kurundan hesaplanmıştır.

kendi yardım ama her zaman değildir ve orada büyümeye ağaçları etkiler görüşler sağlar. hatta ben anlamıyorum açıkçası olduğu Hava da, bütün önemli bir rol oynar.